W czasie wakacji wiele ludzi staje przed ogromnym pytaniem, czym udać się na wymarzony urlop? Mamy dzisiaj do dyspozycji wiele różnych środków transportu. Coraz większą popularnością cieszą się loty samolotem, zwłaszcza na dalekie trasy kiedy zaoszczędzimy najwięcej czasu. Konkurencyjne są też przejazdy autobusowe oraz kolejowe. Możemy bowiem znaleźć coraz lepszej jakości połączenia oraz ceny za bilety. Wciąż jednak króluje podróż samochodem, która posiada wiele zalet w porównaniu z innymi środkami transportu.

Czy warto wybrać samochód jako środek transportu na wakacje

Samochód ma dziś wiele zalet jako środek transportu. Najważniejsze z nich to :

1. Komfort podróży: dzisiejsze auta pozwalają na podróż w bardzo wygodnych warunkach. Większość modeli posiada w swoim wyposażeniu klimatyzację automatyczną. Możemy więc ustawić sobie dogodną temperaturę, która będzie nam towarzyszyć przez całą podróż. Dodatkowo w lepszych autach klimatyzacja posiada dzielone strefy. Oznacza to, że każdy pasażer może ustawić sobie indywidualną temperaturę dopasowaną do swoich potrzeb. Wygodne fotele, pozwalają pasażerom nawet na krótką drzemkę w czasie dłuższej podróży. Dla dzieci w zagłówkach przednich foteli można, często znaleźć odtwarzacze DVD, które sprawią, że małe dzieci nie będą się nudzić podczas jazdy. W przypadku wyboru większego auta typu kombi lub van mamy dostępny duży bagażnik w którym na pewno zapakujemy wszystkie nasze bagaże.

2. Niezależność : podróżując własnym samochodem jesteśmy niezależni od innych alternatywnych środków transportu. W przypadku lotu samolotem, na miejscu zmuszeni jesteśmy do korzystania z autobusu lub pociągu, aby dostać się do miejsca noclegu lub na pobliskie atrakcje. Dzięki temu, że podróżujemy autem, mamy do dyspozycji transport o każdej porze dnia i nocy. Możemy spędzać dowolnie dużo czasu nad każdą interesująca nas atrakcją bez konieczności nerwowego sprawdzania zegarka i pilnowania rozkładu jazdy. Ważne jest też to że podróżujemy sami. Oznacza to, że nie będzie siedział ktoś obok nas zupełnie obcy. Podczas trasy istnieje też możliwość samochodem w interesujących nas miejscach, które są po trasie. Nie musimy dostosowywać się przecież do całej, grupy i nasz plan wycieczki możemy dowolnie modyfikować. Jeżeli poczujemy się zmęczeni, bez problemu po prostu można zrobić sobie krótką przerwę, aby coś zjeść lub napić się kawy.

3. Czas podróży: mimo, że samochód nie jest najszybszym środkiem lokomocji to może okazać się że autem dotrzemy do naszego celu znacznie szybciej niż innym środkiem transportu. To my decydujemy jak szybko będziemy jechać i którymi drogami. Możemy też rozpocząć naszą przygodę znacznie szybciej, niż wskazuje rozkład jazdy pociągu czy autobusu. Pamiętajmy też, że podczas podróży samolotem na lotnisku musimy być dużo wcześniej ze względu na liczne formalności przed lotem. Oznacza to, że sumaryczny czas podróżowania do sąsiedniego kraju może być dłuższy niż w przypadku samochodu.

Podsumowanie

Motoryzacja zawsze pomagała w transporcie ludzi na dalekie odległości. Dzisiaj często wybieramy samochód jako środek transportu na nasze wakacje. Jak się często może okazać nasze finanse (zobacz https://poradniki-finansowe.pl/) znacznie lepiej będą wyglądać, jeżeli udamy się w podróż autem. Dzięki nim jesteśmy bowiem niezależni i ograniczamy inne wydatki związane z transportem ( na przykład na pociąg lub autobus ). Jesteśmy też niezależni od innych osób i możemy dowolnie zmieniać nasze plany podróży. Jest to więc duża wygoda czego w czasie urlopu nie powinniśmy sobie odmawiać.

Artykuł powstał przy współpracy z https://abcmotoryzacji.pl/