Osoby zatrudniające pracowników wiedzą, iż muszą one stworzyć pomieszczenie sanitarne dla ich załogi. Ono samo musi być wyposażone w odpowiednie meble do przechowywania różnych rzeczy. Praktycznie zawsze w takich miejscach występują metalowe szafy ubraniowe BHP. Dzisiaj skupimy się na tym produkcie i podpowiemy, na jakie elementy zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Wykorzystanie szaf ubraniowych BHP.

Na początku odpowiem sobie na pytanie, do czego w ogóle wykorzystuje się szafy ubraniowe BHP. W gruncie rzeczy używane są one do przechowywania różnych rzeczy należących do naszych pracowników. Najczęściej magazynujemy tam odzież zmienną, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby także przetrzymywać tam jedzenie lub cenny rzeczy, których nie chcemy uszkodzić. Nie musimy obawiać się o ich bezpieczeństwo, ponieważ większość tego typu mebli posiada zamki cylindryczne uniemożliwiające otworzenie szafki bez odpowiednich kluczy. W ten oto sposób wiemy po nam w ogóle są prezentowane tutaj rozwiązania.

Szafy ubraniowe BHP w różnych kolorach.

Szafy ubraniowe BHP w różnorodnych barwach.

Gdy mówimy o szafach ubraniowych BHP, większość osób pamięta, iż były to paskudne meble dość często w kolorze białym. Jednak ten trend od wielu lat jest przełamywany i zmiany wizualne można dostrzec na pierwszy rzut oka. Wielu producentów maluje swoje wyroby na różnorakie kolory. Część z nich również tworzy inne elementy upiększające ich produkty. Mowa tutaj między innymi o innowacyjnych wywietrznikach. Dlatego dzisiaj nie muszą się Państwo obawiać wyboru szaf ubraniowych. Na pewno dobierzecie odpowiednie rozwiązania do swojego zakładu i nie zniszczycie jego wystroju wnętrza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szaf ubraniowych BHP?

Na rodzimym, jak i zagranicznym rynku istnieje wiele modeli szaf ubraniowych BHP. Wybór tej najlepszej z takiego wachlarzu może być bardzo ciężki. Dlatego przedstawimy Państwu najważniejsze parametry, jakie należy sprawdzić przed ich zakupem. Oto nasza proponowana lista:

  • Grubość blachy – praktycznie z roku na rok coraz więcej producentów zmniejsza ten parametr. Wynika to z faktu, iż wpływa od bezpośrednio na cenę całego mebla. Warto jednak pamiętać, że również od niego zależy stabilność produktu. Naszym zdaniem należy wybierać produkt z blachy od 0,8 mm do 1,00 mm (w przypadku nieograniczonego budżetu) oraz od 0,6 mm do 0,8 mm (jeżeli posiadamy mniejszą ilość pieniędzy). Schodzenie poniżej tych wartości nie jest wskazane.
  • Obecność zamka – szafki ubraniowe stawiane są najczęściej w szatniach, gdzie dostęp do nich ma duża grupa osób. Dlatego ważne jest, aby każda komora była zamykana. Na standardowym wyposażeniu najczęściej występuje zamek cylindryczny, ale jeżeli chcemy zwiększyć bezpieczeństwo warto zainwestować w zamki szyfrowe.
  • Ilość rygli – rygle są to element odpowiedzialne za zamykanie drzwi. Zbyt mała ich ilość może ułatwić, dostanie się do środka poprzez podważenie, którejś ze stron. Minimalna ilość rygli to 3. Przy takiej ich ilości możemy być spokojni o rzeczy umieszczone we wnętrzu.
  • Wymiary szafy – decydując się na zakup, musimy dokładnie wiedzieć, jaką ilościom miejsca dysponujemy i przed zakupem warto sprawdzić, jaką powierzchnie zajmuje interesujący nas produktów. Pomoże to uniknąć przykrych sytuacji, w których nasza wymarzona szafka się nie mieści.
  • Posiadane certyfikaty – w przypadku niektórych zastosowań meble muszą być certyfikowane. Mowa tutaj głównie o placówkach mienia publicznego takich jak urzędy lub szkoły. Jeżeli wyposażacie takie miejsca sprawcie przy producent posiada odpowiednie dokumenty.

Te kilka wyżej wymienione informacje to elementarz podczas wyboru szaf ubraniowych BHP. Pomogą one dokonać odpowiedniego zakupu.

Zamki cylindryczne w szafach ubraniowych BHP.

Zakup szaf ubraniowych BHP.

W każdym większym mieście występuje miejsce, gdzie można zakupić szafy ubraniowe BHP. Jednak, jeżeli w Waszej miejscowości takiego sklepu nie ma lub po prostu nie macie czasu tam pójść, warto zajrzeć pod adres: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Na tej witrynie znajdziecie wiele modeli mebli sanitarnych w atrakcyjnych cenach. My natomiast dziękujemy za uwagę i zapraszamy ponownie.