Skoda Octavia to samochód kompaktowy. Po raz pierwszy została zaprezentowana w 1996 roku. Jednak pierwsze wzmianki na temat tego samochodu, pochodzą już z 1959 roku. Pierwsza generacja Skody Octavii była produkowana aż do 1971 roku. Następnie wstrzymano ją aż na 25 lat. Aktualnie Skoda Octavia jest montowana przede wszystkim w Czecha, w miejscowości Mlada Boleslav.

 

Pozostałe kraje, w których powstaje ten model to: Indie, Kazachstan oraz Ukraina. Początkowo, Skodę Octavię produkowano również w Polsce, w Poznaniu. Mimo, że Octavia jest produkowana pod marką czeskiej firmy Skoda, to w dużej mierze rękę do jej powstania przyłożyli niemieccy projektanci Volkswagena. Najbardziej popularne modele Skody Octavii to: Skoda Octavia Tour i Skoda Octavia Drive. Niestety nie wyróżniają się one niczym szczególnym. Skoda Octavia jest zaliczana do segmentu C. Jednak z każdą generacją jest coraz bliżej samochodów klasy średniej z segmentu D.

Z kim konkuruje Skoda Octavia?

Jej największymi rywalami są obecnie następujące modele samochodów: Mitsubishi Lancer, Toyota Corolla oraz Renault Megane. Jak widzisz konkurencja jest bardzo silna. Jednak nie można powiedzieć, że Skoda Octavia sobie nie radzi. Jest świetnym samochodem w tym segmencie. Jeżeli chodzi o Skoda Octavia spalanie to ten model bije swoich rywali na głowę. W Polsce sprzedaż Skody Octavii przez cały czas jest na bardzo wysokim poziomie. To jedno z najpopularniejszych aut w naszym kraju. Chętnie kupujemy modele nowe i używane.