Podkarpacie cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród inwestorów i przedsiębiorców. Magazyny do wynajęcia w Rzeszowie czy Tarnobrzegu zyskują najemców, rośnie na nie popyt, maja też wiele przewag na tle konkurencji.

Wynajem magazynu – Rzeszów

Rzeszów to miasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, a także stolica województwa podkarpackiego. Stanowi centralne, najważniejsze miasto aglomeracji rzeszowskiej, a zarazem centrum kulturalne, edukacyjne i gospodarcze regionu.

Rzeszów ma międzynarodowy port lotniczy oraz Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny nastawiony na przemysł nowych technologii. Rzeszów jest ośrodkiem przemysłu lotniczego, AGD, farmaceutycznego, maszynowego. W mieście mają swoją siedzibę również duże przedsiębiorstwa z sektora IT. To głównie one generują zapotrzebowanie na magazyny w Rzeszowie i okolicy. Rzeszów ma wiele plusów, wśród nich jest też jego położenie oraz połączenia komunikacyjne.

Na terenie Rzeszowa są trzy specjalne strefy ekonomiczne

Na terenie miasta wydzielono aż trzy specjalne strefy ekonomiczne, co stanowi duże ułatwienie dla przedsiębiorców:

  • SSE w rejonie ul. Ciepłowniczej
  • SSE Rzeszów-Dworzysko. Tu zainwestowało kilkanaście przedsiębiorstw. Strefa ta składa się większej części miasta, a dodatkowo także powiatu rzeszowskiego
  • SSE na terenie dawnej „WSK PZL Rzeszów” – są tu produkowane podzespoły używane w samolotach oraz silniki lotnicze przez przedsiębiorstwo Hamilton Sundstrand Poland.

Na północ od Rzeszowa są bardzo dobrze rozwinięte trzy strefy. Każda jest w pobliżu miasta i lotniska – to SSE S1 Jasionka, SSE S1-3 Tajęcina i SSE S2 Rogoźnica. Działają one w ramach Parku Naukowo-Technologicznego „Aeropolis” stworzonego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego.

Magazyny także w Tarnobrzegu zyskują popularność

W województwie podkarpackim magazyny do wynajęcia w Rzeszowie są najbardziej poszukiwane. Jednak popyt jest także na obiekty zlokalizowane w innych miastach – m.in. w Tarnobrzegu. Przez miasto biegną trzy drogi wojewódzkie nr DW723, DW758 i DW871 (dawniej droga krajowa nr 84). Przez część Tarnobrzegu przebiega również droga krajowa nr 9. Ważną inwestycją dla rozwoju miasta i województwa jest też budowa obwodnicy Tarnobrzega.

Województwo podkarpackie nie znajduje się w czołówce lokalizacji ważnych dla branży magazynowej, logistycznej i e-commerce, ale zyskało na znaczeniu w ostatnich latach. Powodem może być ogólne kurczenie się dostępności terenów w innych regionach Polski, niższe stawki oraz dostęp do kadry oraz siły roboczej.