Auta miejskie są dzisiaj bardzo popularne. Jest to dzisiaj potencjalna konkurencja dla komunikacji miejskiej jako wygodniejszy i bardziej komfortowy środek transportu. Kluczowym aspektem przy wyborze metody dojazdu do pracy w wielkim mieście jest na pewno jego koszt. Auto miejskie musi dzisiaj być więc oszczędne pod tym względem. Przyjrzyjmy się więc jednemu z najpopularniejszych przedstawicieli tego segmentu – VW Polo VI.

Producent oferuje silniki benzynowe oraz napędzane olejem napędowym. Zacznijmy od tego pierwszego. Raport spalania vw Polo prezentuje się w następujący sposób. W cyklu miejskim najoszczędniejszy okazuje się silnik o pojemności 1.0 l mocy 115 KM, gdzie spalanie nie powinno przekroczyć 5.6 l na 100 kilometrów. Warto zaznaczyć że duża w tym zasługa automatycznej skrzynki DSG, która posiada dwa sprzęgła i ograniczając jego poślizg znacząco obniża spalanie auta. Najbardziej paliwożernym silnikiem okazuje się jednostka 2.0 l o mocy 200 KM. Spalanie w tym przypadku to przynajmniej 7.7 l na 100 kilometrów w cyklu miejskim ale biorąc pod uwagę sportowy charakter tego wariantu trzeba przyznać że to i tak nie jest zły wynik.

Najbardziej oszczędne okazują się być silniki napędzane olejem napędowym. W tym przypadku mamy do dyspozycji jedynie jednostki o pojemności 1.6 l które w zależności od konfiguracji generują od 80 KM do 95 KM. Spalanie w tym przypadku w cyklu miejskim wynosi około 4.4 l na 100 kilometrów.

Trzeba przyznać że VW Polo to oszczędne auto, które na pewno sprawdzi się jako środek transportu między domem, a pracą. Jeżeli wybierzemy silnik Diesla powinniśmy cieszyć się tanią eksploatacją.