Matiz to samochód, z którego wielu się śmieje. Może nie powala wyglądem ale swego czasu był jednym z najtańszych nowych samochodów dostępnych w sprzedaży. Dziś możemy kupić go za naprawdę śmieszne pieniądze. Można więc śmiało stwierdzić, że jest to ciekawy wybór na pierwszy samochód.

Jakie jest spalanie? Ile pali Matiz?

Ile pali Matiz? Dla młodego kierowcy jest to najważniejsze. Spalanie Daewoo Matiz nie jest wysokie. Silniki montowane w tych samochodach nie były dużych pojemności. Spalanie powinno mieścić się w granicach 7-8 litrów na 100 kilometrów. Warto wiedzieć, że większość oferowanych w sprzedaży Matizów posiada instalację LPG, która koszt paliwa znacząco obniża. Nie będzie nas więc w takiej sytuacji martwić to, Ile pali Daewoo Matiz.

Koszty utrzymania – spalanie Daewoo Matiz

Stosunkowo prosta konstrukcja sprawia, że samochód ten nie należy do awaryjnych. Największym kosztem utrzymania w ciągu roku będzie zapewne ubezpieczenie OC. Części zamienne nie są drogie, więc elementy zawieszenia, układu hamulcowego nie będą dużym obciążeniem dla naszych kieszeni. Jest więc to idealny samochód na początek przygody z motoryzacją.