Francuskie auta są bardzo tanie, w porównaniu do samochodów niemieckich marek. Z tego też właśnie powodu są popularne w naszym kraju. Szczególnie warto wybrać Citroena C3, ponieważ jest to auto bardzo ładne stylistycznie, a także stosunkowo mało awaryjne.

Ile dziś kosztuje Citroen C3?

Koszt zakupu Citroena C3 nie jest bardzo duży. Za około 10000-12000 złotych możemy kupić już w miarę młody i zadbany egzemplarz. Oczywiście są również znacznie tańsze egzemplarze dostępne na rynku. Nie zawsze jednak warto się nimi interesować, ponieważ tanie egzemplarze mogą mieć jakieś wady, które będą drogie w usunięciu.

Spalanie – ile pali Citroen C3?

Ile pali Citroen C3? Spalanie jest strasznie niskie. Konkurencyjne samochody w większości przypadków palą więcej pomimo tego, że ich wymiary są zbliżone do Citroena C3. Diesel, który spali w tym przypadku 5 litrów na 100 kilometrów nie powinien nikogo dziwić. W przypadku benzyny nie powinno być większego spalania jak 7 litrów na 100 kilometrów. Jest to więc auto jak najbardziej godne uwagi jeśli tylko szukamy alternatywy do niemieckich marek.