Opony zimowe to opony, które, jak sama nazwa wskazuje przygotowane są do jeżdżenia w czasie niesprzyjających warunków pogodowych, kiedy temperatura jest niższa, a powierzchnia śliska.

Opony zimowe a wielosezonowe

Opony zimowe muszą spełniać wiele różnych wymogów, aby mogły zostać przystosowane do pory zimowej. Opony wielosezonowe natomiast, które inaczej nazywa się całorocznymi opony zimowe a wielosezonowe. Dla kogo są przeznaczone takie opony? Kierowca, który rocznie robi co najmniej 30 tysięcy kilometrów, jeździ głównie w trasie i to dość dynamicznie, nie oszczędza auta, nie boi się trudnych warunków atmosferycznych, to typ kierowcy, dla którego zdecydowanie opony całoroczne nie są przeznaczone.

opony wielosezonowe testy

Takie opony bowiem lepiej sprawdzą się w przypadku nieco spokojniejszych kierowców. Trwałość takich opon określa się na około 50-60 tysięcy kilometrów, a więc wymiana wypadałaby średnio co dwa sezony – to spory wydatek. Opony wielosezonowe testy można przeprowadzić w kilku różnych porach roku, aby zobaczyć, jak się sprawdzą. Opony takie nadają się dla kierowców, którzy nie jeżdżą dużo, poruszają się po mieście i unikają ekstremalnych warunków pogodowych.