Opony wielosezonowe, czyli inaczej całoroczne nadadzą się świetnie dla pewnej określonej grupy kierowców, którzy poruszają się po mieście, nie przyśpieszają dynamicznie, są kierowcami spokojnymi, nie jeżdżą szczególnie dużo, zwykle poruszają się po takiej samej nawierzchni i unikają korzystania z auta w czasie ekstremalnych warunków pogodowych – wybierają wtedy komunikację miejską.

Opony wielosezonowe nowe

Opony wielosezonowe świetnie sprawdzą się zatem dla spokojniejszych kierowców, którzy przede wszystkim nie robią codziennie długich tras lub nie są narażeni na szybką zmianę warunków pogodowych. Opony wielosezonowe są dość uniwersalne i sprawdzają się wtedy, kiedy warunki pogodowe nie są zbytnio ekstremalne. Michelin opony wielosezonowe ma w swoim asortymencie wiele modeli do wyboru, które znaleźć można w różnych przedziałach cenowych.

Michelin opony wielosezonowe

Michelin ma w swojej ofercie na przykład opony całoroczne CrossClimate, które są oponami letniki, ale wyposażone zostały w homologację do jazdy zimą. Kierunkowy bieżnik zapewnia dużą powierzchnię styku opony z nawierzchnią, natomiast rzeźba bieżnika wraz ze wzrostem prędkości usztywnia się co dodatkowo poprawia trakcję.