Bieżnik opony to jedyna część w samochodzie, która ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią, dlatego wybranie odpowiedniego ogumienia powinien być przemyślany.

Dobre opony bieżnikowane zimowe

Warto wybrać taki model, którego parametry, w tym wzór bieżnika są w pełni dopasowane do kierowcy, aby mógł korzystać z ich właściwości. Pod uwagę należy wziąć takie czynniki jak nawierzchnia, po której zwykle się poruszamy, średnia liczba kilometrów w miesiącu, jaka jest przez nas pokonywana. Skład mieszanki gumowej, z której składa się bieżnik, zawiera kauczuk naturalny oraz kauczuk syntetyczny, dodatkowo znajdziemy tam takie składniki jak: sadza, krzemionka czy elastomery.

opony wielosezonowe navigator

Dobre opony zimowe powinny ściśle przylegać do powierzchni, być dostosowane do aktualnych warunków pogodowych, opony wielosezonowe navigator – opony Dębica Navigator 2 przeznaczone są dla kierowców, którzy szukają uniwersalnego rozwiązania. Specjalny skład mieszanki, budowa bieżnika wpływają na to, że zimą opony całoroczne zapewniają lepszą przyczepność, natomiast latem nie ulegają takiemu szybkiemu zużyciu jak opony letnie.