Tania jazda szybkim samochodem jest jak najbardziej możliwa. W naszym kraju pośród młodzieży szczególnie popularny jest Volkswagen Golf. Trzecia generacja Golfa powoli odchodzi już w zapomnienie ale jeśli chcemy naprawdę tanio jeździć, to warto się nią zainteresować. Jednostki diesla są bardzo oszczędne, a wersja GTD gwarantuje niezapomniane emocje.

Golf 3 czy 4? Ile spala golf?

Trójka jest już bardzo tania. Zresztą Golf 4 wcale nie jest dziś wiele droższy. Jeśli jednak zależy nam na bezawaryjności to lepszym wyborem będzie Golf 3. Ile pali Golf 3? Silniki benzynowe są paliwożerne ale można z powodzeniem założyć do nich instalację LPG. Oczywiście trzeba się zastanowić, czy jest to dziś opłacalne. Jeśli chodzi o jednostki diesla to są bardzo oszczędne. Warto jednak również sprawdzić to ile pali Golf 4.

ile pali golf 4

Spalanie jest podobne, choć troszkę wyższe, ponieważ auto jest cięższe od swojego poprzednika. Podsumowując ile spala Golf 4? Około litra więcej od Golfa 3. Diesle spalają około 6-6, 5 litrów na 100 kilometrów, a jednostki benzynowe od około 7 litrów do nawet 12 litrów benzyny.