Mobilne zbiorniki na benzynę są praktyczne i wygodne. Wykonane z trwałego polietylenu, wyposażone we wszystkie niezbędne akcesoria pozwalają wyjechać w podróż bez martwienia się o dostępność stacji benzynowych. Doskonale sprawdzają się również w rolnictwie, ponieważ umożliwiają tankowanie dosłownie w szczerym polu. Czym dokładnie charakteryzują się specjalistyczne zbiorniki transportowe na PB?

Mobilne zbiorniki na PB Carrytank

Carrytanki to zbiorniki włoskiej marki Emiliana Serbatoi. W zależności od modelu można w nich przewozić od 220 do 330 l benzyny. Wykonane z tworzywa sztucznego są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne (uderzenia, pękanie), ciśnienie, zmienne warunki atmosferyczne (niską i wysoką temperaturę) czy światło słoneczne. Skuteczność przegród falochronnych oraz wytrzymałość materiału potwierdziły wielokrotne testy obciążeniowe w skrajnych warunkach. W standardzie wyposażone w:

  • pompę 12 V,
  • wąż wydawczy 4 m,
  • nalewak automatyczny.

Opcjonalnie można dokupić zamykaną pokrywę zbiornika, aluminiowy korek wlewu, zawór bezpieczeństwa, wskaźnik poziomu paliwa, obudowy do pozycjonowania pasów mocujących.

Carytanki uzyskały dopuszczenia do przewozu paliw w transporcie drogowym ADR, kolejowym RID, morskim IMDG, po jeziorach i rzekach ADN oraz aprobatę UN/DOT. Jak mówi nam nasz rozmówca, pracownik sklepu ze zbiornikami MiM ze Szczecina:

Modele zbiorników z serii Carrytank cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Ma na to wpływ nie tylko ich solidność. Dużym ułatwieniem jest możliwość podnoszenia pełnego zbiornika za pomocą wózka widłowego, na co pozwalają specjalne kieszenie na widły. Druga opcja to podniesienie zbiornika do góry za pomocą 4 atestowanych uchwytów na linkę. Zbiornik o pojemności 330 l waży 53 kg, a z własną pompą 65 kg, zatem możliwość przenoszenia go na kilka sposobów może być przydatna.

Zbiorniki transportowe na benzynę Emilcaddy

Do rodziny przenośnych zbiorników Serbatoi należy też seria Emilcaddy. To jeszcze bardziej kompaktowe produkty, z dwoma kółkami, również w zielonym kolorze. W zestawie pompa 12 V, wąż wydawczy o długości 3 m, nalewak manualny, kabel uziemiający. Także posiadają potwierdzenie ADR, dzięki czemu mogą być używane w transporcie drogowym.