Każdy kierowca w nowym sezonie stoi przed wyborem ewentualnych nowych akcesoriów do swojego samochodu. Jednym z podstawowych wyborów, kiedy nadchodzi okres zimowy, jest odpowiedzenie sobie na pytanie, jakie opony zimowe wybrać. Dość trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, albowiem wybór opon w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji klienta, jego oczekiwań, jego stylu jazdy, konkretnych przyzwyczajeń.

Opony samochodowe zimowe Dębica

Opony zimowe muszą przede wszystkim gwarantować wysokie bezpieczeństwo na nieośnieżonych oraz ośnieżonych trasach, aby kierowca był pewien, że ma samochód pod kontrolą. Opony zimowe mają też więcej źłobień bieżnika i ich konstrukcja jest mocniejsza. Opony zimowe powinny być dostosowane do rodzaju nawierzchni, po której zwykle porusza się kierowca – to jeden z podstawowych warunków wyboru opon zimowych, które są koniecznością w nowej porze roku – inaczej stwarzamy niebezpieczeństwo na drodze.

test opon zimowych Dębica Frigo

Test opon zimowych dębica frigo pozwoli ocenić, jak opony sprawują się w zimowych warunkach pogodowych i czy spełniają oczekiwania klientów.