Pewnie wielu kierowców zadaj sobie to pytanie, szczególnie przed rychłym nadejściem sezonu zimowego. Opony na zimę to coś, o czym powinien pomyśleć każdy kierowca regularnie użytkujący samochód.

Jakie opony zimowe są dobre?

Co do wyboru opon zimowych, tutaj znaczenie mają przede wszystkim preferencje klienta, to, jakim samochodem jeździ, po jakiej nawierzchni zwykle się porusza, jakie warunki pogodowe panują u niego zimą etc. Zimowe opony powinny mieć bieżnik o grubości minimalnie 4 mm i być nie starsze niż 5 lat. Wiek opony sprawdzamy szukając ciągu 4 cyfr, np. 1118 oznaczać będzie, że została ona wyprodukowana w 11 tygodniu 2018 roku.

opony zimowe 17 michelin

Dodatkowo, pod uwagę należy wziąć taki czynniki jak indeks nośności czy indeks prędkości, przyczepność opon. Zimowe opony michelin można znaleźć w bardzo różnych półkach ekonomicznych, zaczynając od klasy ekonomicznej, a kończąc na klasie premium. Kierunkowe opony klasy średniej lub ekonomicznej świetnie sprawdzą się w przypadku jazdy głównie w mieście po drogach z błotem pośniegowym, odśnieżonych. Opony zimowe 17 Michelin to model często wybierany przez klientów.