Na boku opony znajdują się oznaczenia – są tam zawarte informacje potrzebne dla kierowców. na przykład litera W oznacza indeks prędkości, a litera R wewnętrzną konstrukcję opony. Na boku opony mogą znajdować się dwa oznaczenia typowe dla opon zimowych, jednym z nich jest M+S, co oznacza to, że zgodnie z przepisami europejskimi mamy do czynienia z oponą do jazdy po śniegu, dodatkowo, nie oznacza to jednak, że skuteczność w czasie jazdy w śniegu została przebadana.

Oznaczenia opon samochodowych zimowych

Innym powszechnie stosowanym oznaczeniem jest choćby 3 Peaks Mountain Snow Flake: opony, które mają naniesione ten znaki są przeznaczone do jazdy po ośnieżonych drogach i zapewniają osiągi potwierdzone w testach (jest to zatem nieco wyższa klasa niż opisana wyżej). Symbol górskich szczytów i płatka śniegu (3PMSF) umieszczony na oponach M+S (Mud & Snow, śnieg i błoto) mówi nam o tym, że mamy do czynienia z oponami przeznaczonymi do trudnych warunków śnieżnych.

najtańsze opony zimowe Dębica

Najtańsze opony zimowe Dębica można zakupić już za około 200 zł za sztukę, a można również trafić na promocje i zakupić jeszcze za kilkadziesiąt złotych mniej.