Postępujący do przodu świat, nie zwraca zbyt dużej uwagi na ekologię. Ale czy to dobre rozwiązanie? Na pewno nie. Proste czynności przydomowe często daleko odbiegają od zielonej ekologii. Zastanówmy się nad myciem samochodu. Samodzielne mycie samochodu na własnym trawniku, podjeździe nie jest przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem. Na rynku istnieje wiele firm oferujących ekologiczne i ekonomiczne sposoby mycia i czyszczenia samochodów należą do nich myjnie parowe, bezwodne, suche, ręczne.
Podczas samodzielnego mycia auta zużywa się ogromne ilości wody, a dodatkowo ilość chemikaliów w glebie jest bardzo duża.

 

Przeciwnym rozwiązaniem jest myjnia z zamkniętym obiegiem wody, gdzie ograniczamy ilość zużytej wody, myjnia parowa jeszcze mniej. Posuwając się dalej natrafiamy na ekologiczną myjnię bezwodną. Zero wody oraz organiczne środków czyszczących i nabłyszczających powierzchnię auta.
Pomyśl o środowisku, zanim umyjesz samochód na własnym podwórku
W Polsce jest wiele punktów oferujących ekologiczne usługi. Myjnia ekologiczna Warszawa dla chętnych oferuje kilka punktów, jednakże to nie tylko stolica zapewnia swoim klientom ekologiczność. Takie rozwiązania można znaleźć także w innych miastach i miasteczkach