Ford Ka większości z nas kojarzy się z autem miejskim, którym najczęściej jeżdżą kobiety. Czy rzeczywiście warto kupić ten samochód? Nie jest on zbyt popularny i nic w tym dziwnego, ponieważ Ford Ka jest po prostu samochodem brzydkim.

Koszt zakupu tego auta

Forda Ka możemy kupić już za kilka tysięcy złotych. Najtańsze oferty są po 1500 złotych. Nie warto jednak myśleć nawet o takich tanich egzemplarzach bo to zapewne auta nadające się na złom. Koszt zakupu nie jest jednak wszystkim. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę części eksploatacyjne. Ford Ka jest mało popularny dlatego części nie są dostępne od ręki. Ich koszt również wcale nie jest taki niski, o czym trzeba pamiętać.

Koszt przejechania 100 kilometrów – Ile pali Ford Ka?

Ile pali Ford Ka? Koszt przejechania stu kilometrów nie będzie bardzo wysoki ale jak na takie niewielkie wymiary spalanie jest i tak duże. 6-7 litrów benzyny to wcale nie tak mało jak za takie małe autko. Warto dlatego zastanowić się nad tym czy nie będzie lepiej wybrać inny samochód. Może być to nawet ford Fiesta, który jest trochę większy ale oczywiście droższy.