Felgi to metalowe obręcze, na które nakłada się opony. We współczesnych samochodach element ten ma za zadanie wentylować elementy układu hamulcowego takie jak tarcza lub bęben, przewody hamulcowe, zacisk.

Dobierz felgi do samochodu

Felgi aluminiowe z reguły poprawiają wygląd samochodu, ale po części wpływają również na właściwości trakcyjne. Felgi aluminiowe mogą w prosty sposób podwyższyć wizualną atrakcyjność samochodu – niektórzy kierowcy są skłonni wydać nawet kilka tysięcy złotych na oryginalne felgi i zmienić nimi wygląd swojego auta. Jeśli zdecydujemy się na zakup felg do samochodu, powinniśmy wiedzieć, jakie składowe wziąć pod uwagę. Bardzo ważna jest na przykład liczba śrub.

dobierz felgi do auta

Dalej, trzeba również przyjrzeć się dokładnej odległości pomiędzy nimi, czyli tzw. rozstawowi, aby nie zakupić źle dobranych felg do opon. Wszystkie te drobne rzeczy należy mierzyć przy pomocy suwmiarki, aby uzyskać precyzyjne wyniki. Dobierz felgi do auta, które będą pasowały do niego całkowicie, aby nie musieć ich potem wymieniać. Odpowiednie osadzanie felg jest bardzo ważne w komfortowym użytkowaniu samochodu.