Chin to kraj bardzo rozwinięty przemysłowo. W Chinach produkuje się wszelkiego rodzaju przedmioty, sprzęty w dość niewielkich cenach, dlatego wiele decyduje się import towarów z Chin, aby móc zarobić na ich handlu w Polsce. Jednak przed importem ładunku z Chin trzeba wybrać sposób jego transportu. Możliwe jest kilka opcji w zależności od gabarytów towarów i czasu dostawy. Spedycja Kraków zapewnia kompleksową pomocą w zakresie tego typu usług transportowych, co jest dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców.

Kurierspe

Najprostszą metodą transportu produktów z Chin jest skorzystanie z usług firmy kurierskiej. Na rynku jest szeroki wybór usług firm kurierskich, w internecie możemy skorzystać z porównywarki cen takich usług. Oczekiwanie na taką przesyłkę może wynosić nawet kilka tygodni. Przesyłki kurierskie możemy śledzić poprzez numer nadania paczki, zobaczyć planowany termin dostawy.

Transport lotniczy

Jest to najszybszy sposób na import niewielkiej ilości importowanych towarów. Aby wprowadzić importowany towar, na rynek UE na lotnisku należy zgłosić ten fakt do agencji celnej, która odbierze i odprawi towar. Czas takiej procedury wynosi do 14 dni. Importer ponosi dodatkowe koszty związane z dodatkowymi kosztami związanymi ze składaniem towaru. Według przepisów taki towar musi być przechowywany w tymczasowych magazynach w celu przedstawienie do kontroli celnej.

Transport kolejowy

Transport kolejowy z Chin do Europy stale się rozwija. Jest to alternatywa dla transportu powietrznego. Czas trwania takiego transportu wynosi 11-16 dni. Naładowane po brzegi wagony pociągów mieszczą różnej wielkości produkty. Agencje spedycyjne zapewniają kompleksową obsługę, odprawę celną, załadunek, rozładunek towaru, ubezpieczenia towaru.

Transport morski

Tego typu rodzaj transportu jest, wybieramy w przypadku dużych przesyłek kontenerowych. Firmy spedycyjne zapewniają kompleksową obsługę towaru, od odbioru do dostarczenia. Tego typu import jest tani, jednak dość długi. Średni okres oczekiwania na przesyłkę wynosi 5-6 tygodni.
Polska i Chiny należą do Światowej Organizacji Handlu, przez co transport pomiędzy tymi krajami odbywa się na preferencyjnych zasadach. Odprawa towaru wiąże się z obowiązkiem uiszczenia należności podatkowych i celnych z tytułu importu towarów. Zgłoszenia celne mogą odbywać się drogą elektroniczną. Przez internet można złożyć wymagane dokumenty, bez potrzeby udania się do urzędu celnego. Towary importowe , których wartość nie przekracza 22 euro, może być zwolniony z opłat podatkowych.