Homo Sapiens – nastawienie na rozwój.

Obserwując naszych przodków oraz środowiska, w których obecnie żyjemy możemy z łatwością stwierdzić, iż gatunek ludzki poczynił ogromne kroki w kierunku rozwoju. Każdego dnia jesteśmy świadkami nowych odkryć na skalę światową. Każdy dzień daje nam nowe, ogromne możliwości, które specjaliści z najróżniejszych branż wykorzystują . Warto porównać codzienność naszych przodków oraz życie, którym sami żyjemy. W ten sposób możemy z łatwością zobaczyć jak bardzo różnimy się od siebie oraz jak wiele nowych rozwiązań ułatwia nam codzienne funkcjonowanie.

Co pcha nas do przodu?

Często zadajemy sobie pytanie o to co jest główną przyczyną ciągłej chęci rozwoju dla gatunku ludzkiego. Obserwując najważniejsze odkrycia możemy śmiało powiedzieć, iż człowiek szuka elementów, które ułatwią mu codzienne funkcjonowanie. Zależy nam na poprawie komfortu naszego życia. Widzimy to szczególnie, gdy obserwujemy dostępne na rynku sprzęty – coraz więcej technologii wykonuje czynności za nas, dając nam wolny czas, który przeznaczyć możemy na pracę. Jednym z ważniejszych momentów w historii naszego społeczeństwa było między innymi wynalezienie samochodu. To dzięki niemu możemy dziś wygodnie przemieszczać się do poszczególnych miejsc docelowych. Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie życia bez własnego pojazdu.

Jak daleko zajdziemy?

Obserwując możliwości jakie daje nam w dzisiejszych czasach nauka coraz częściej zadajemy sobie pytanie o to jak daleko możemy zajść jako gatunek ludzki. Prowadzimy pracę nad kolonizacją sąsiednich planet, szukamy sposobów na manipulowanie ludzkim genomem, tworzymy żywność mięsną z roślin. Wprowadzamy na rynek technologię, o których nasi przodkowie nawet nie śnili. Widząc tak wielką tendencję do nowych odkryć możemy być pewni, że nasze społeczeństo może zajść naprawdę daleko. Być może już za kilka lat będziemy korzystać z technologii, które odwrócą nasz świat do góry nogami. Warto obserwować wszystkie nowe wynalazki i podziwiać możliwości, które nam dają.