Jeśli jesteś fanką seriali romantycznych, lubisz romantyczne historie z nutką dramatyzmu i problemów to seriale tureckie o miłości będą strzałem w dziesiątkę. Można zauważyć, że w Polsce popularność tych właśnie produkcji stale rośnie i można coraz częściej zetknąć się z nimi w telewizji czy w znanym serwisie Netflix.

Co w nich jest takiego wyjątkowego?


Scenarzyści kierują się tu przede wszystkim motywem uczucia, który łączy dwójkę głównych bohaterów. Miłość na zmianę przeplatana z nienawiścią i intrygami wciąga tak, że trudno oderwać się od oglądania, a na kolejny odcinek czekamy z niecierpliwością. Ciekawym faktem jest to iż jeden odcinek serialu w tureckiej telewizji trwa nawet 2.5 godziny! Nasi odbiorcy ten sam odcinek mają skrócony i podzielony na około 3, tak aby zmieścić się w tradycyjnym czasie trwania.

Jeśli jeszcze nie miałaś okazji poznać najpiękniejszych tureckich seriali o miłości podpowiadamy które produkcje warto obejrzeć:

  1. Wspaniałe stulecie – popularna produkcja, o której słyszał niemal każdy. Mimo iż został wyświetlony w ponad 50 krajach w samej Turcji serial często spotyka się z krytyką. Przedstawiona w serialu historia Imperium Osmańskiego z pewnością może Cię zainteresować a romans sułtana z piękną niewolnicą wciągnąć. Jeśli lubisz dodatkowo seriale kostiumowe to obowiązkowo musisz zobaczyć ten serial!
  1. Zapukaj do moich drzwi – przedstawiony romans biednej dziewczyny Edy z bogatym Serkanem zaczął się dość nietypowo. Udając zaręczonych zaczynają przeżywać romans, chociaż na pierwszy rzut oka nie przepadali za sobą. Czy wzajemna korzyść zbliży ich do siebie? Dobre opinie o serialu i wysokie oceny świadczą, że warto oglądnąć ten turecki serial.
  1. Tylko z Tobą – serial, który łączy pozytywne uczucie miłości z ciężkimi chwilami bohaterów. Pełen wzruszeń, problemów ale też namiętnych chwil. Gorąco polecamy.
  1. Wieczna miłość – serial opowiada historię o dość trudnej miłości. Przypadkowe spotkanie głównych bohaterów łączy ich drogi. Przekonaj się sama, co z tego wyniknie.
  1. Więzień miłości – ciekawa historia Omera i Zehry. Niepozorny układ dwojga ludzi, który rodzi uczucie między nimi. Jednak nie wszystko jest takie piękne jak się wydaje, bowiem na drodze co chwila spotykają ich trudności i komplikacje.

To pięć naszych propozycji dotyczących tureckich seriali. Co łączy wszystkie te seriale? Przede wszystkim motyw miłości, która rodzi się miedzy dwoma głównymi bohaterami. Jak można zauważyć, po którym zarysie, historie przedstawiane tworzą się dość nietypowo. Zaczynamy od kłótni, lub niepozornego, przypadkowego spotkania i starcia się dwóch światów (rodzin biednych i bogatych). Kończymy na pięknej miłości. Tureckie seriale o miłości naprawdę potrafią wciągnąć!

Poznaj jaka jest historia kinematografii.