Wirtualne biuro to wynajem adresu na działalność gospodarczą. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi głównie o adres rejestracyjny dla firmy. Nie każdy chce mieć firmę zarejestrowaną w domu. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wynajem biura na przykład w samym centrum Warszawy. Wynajem powierzchni biurowych to duży koszt, a małe firmy aż tak bardzo nie potrzebują wielkich siedzib. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, co daje wirtualny adres. Dowiedz się, jakie korzyści niesie ze sobą wirtualne biuro.

1. Prestiżowy adres wirtualnego biura

2. Wirtualne biuro do rejestracji firmy

3. Wirtualny adres dla każdej z firm i dla organizacji pozarządowych

Usługi wirtualnego biura przydadzą się firmom prowadzącym działalność gospodarczą i organizacjom pozarządowym. Z biura wirtualnego może korzystać każda firma, bez względu na wielkość. Jeśli chodzi o wirtualne biuro, Warszawa to idealne miasto dla kreowania odpowiedniego wizerunku firmy. Z prestiżowym adresem siedziby można więcej zyskać pod względem marketingowym. Prowadzenie działalności gospodarczej w miejscu zamieszkania nie jest dobrym pomysłem. Dlatego warto sprawdzić wirtualne biura prowadzone przez VSL-System Warszawa.

Prestiżowy adres wirtualnego biura

Trzeba przyznać, że świetny adres robi wrażenie na kontrahentach firmy. Lokalizacja biur wirtualnych to zawsze najatrakcyjniejsze adresy. Jest to korzystniejsza opcja niż adres domowy, gdzie nawet Urząd Skarbowy nie za bardzo życzliwie podchodzi do tego, by działalność gospodarczą prowadzić w swoim mieszkaniu. Chodzi w tym przypadku o rozliczanie kosztów i kontrole.

Lepiej jest mieć zupełnie niezależną przestrzeń biurową, w której można skorzystać w razie potrzeby. Co więcej, osoby pracujące w domu zdalnie, od czasu do czasu powinny popracować w biurze — biuro jest lepsze do spotkań z klientami niż prywatny dom. Co do miejsca zamieszkania, chyba nikt nie chce, by sprawy firmy zdominowały życie domowe. Wielu mniejszych przedsiębiorców może powiedzieć, że planuje zmianę adresu na wirtualne biuro w Warszawie.

Wirtualne biuro do rejestracji firmy

W wirtualnym biurze jest możliwość rejestracji firmy. Jest też możliwość skorzystania z sali konferencyjnej i z przestrzeni biurowej. Firmy mogą zlecić pełną obsługę korespondencji przychodzącej, czyli skanowanie poczty i odsyłanie na adres mailowy danej firmy. Można też zlecić profesjonalną obsługę spotkań firmowych.

Nie ma konieczności fizycznej obecności pod konkretnym adresem biura. Biuro wirtualne to adres Twojej firmy, pod którym w ogóle nie musisz urzędować. Do wirtualnego biura możesz przyjeżdżać, kiedy chcesz. Miejsca wykonywania działalności może być zupełnie inne.

To, ile kosztuje wirtualne biuro, zależy od wybranego pakietu. Kosztuje to dużo taniej od wynajmowania własnego biura. Wirtualne biura mogą funkcjonować też jako dodatkowe biuro. Dla firmy dbającej o wizerunek bardzo ważny jest najlepszy adres w Warszawie.

Wirtualny adres dla każdej z firm i dla organizacji pozarządowych

W wirtualnym biurze może działać każda firma, fundacja czy stowarzyszenie. Forma prowadzonej działalności gospodarczej nie ma większego znaczenia. Może to być na przykład jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki prawa cywilnego i spółki prawa handlowego. Każda z firm może potrzebować prestiżowego adresu.

Wbrew pozorom, kontrahenci i klienci zwracają uwagę na to, gdzie mieści się siedziba firmy. Jeśli potrzebne będzie spotkanie firmowe, można zarezerwować salę konferencyjną. Każdy przedsiębiorca może potrzebować biura, w którym od czasu do czasu mogą spotykać się pracownicy zdalni. Firmy mogą również dzielić się przestrzenią biurową, co pozwala na zawieranie nowych znajomości i kontaktów biznesowych. Tak więc świetny adres firmy może otwierać drzwi do sukcesu na rynku krajowym i zagranicznym.

Z wirtualnego biura mogą też chcieć korzystać osoby, które prowadzą nierejestrowaną działalność gospodarczą. Rząd w najbliższym czasie ma znacznie zwiększyć limity związane z przychodami w skali miesiąca. To może zwiększyć zainteresowanie taką formą zarobkowania, zwłaszcza że nie trzeba w tym przypadku ponosić kosztów składek ZUS.

Bardzo często w wirtualnym biurze, przy pełnym outsourcingu obsługi biurowej, działają organizacje pozarządowe. Każde NGO potrzebuje adresu do zarejestrowania swojej działalności. Nie ma znaczenia, czy jest to działalność statutowa odpłatna lub nieodpłatna, czy działalność gospodarcza.

Organizacja pozarządowa również może otrzymywać skany korespondencji. Jest to idealne rozwiązanie dla NGO, które potrzebują niedrogiego adresu w sercu miasta, a nie stać ich na wynajem lokalu. Taka organizacja może funkcjonować w terenie i w internecie. Wiele zależy od tego, jakie ma cele statutowe.

Organizacje prowadzące działalność gospodarczą mogą chcieć mieć dostęp do reprezentacyjnego biura w Warszawie. Koszt wynajmu odrębnego lokalu użytkowego może przewyższać ich możliwości finansowe. Dlatego wirtualne biura są bezkonkurencyjne. To świetny sposób na start. Wirtualne biuro może być adresem na czas określony lub nieokreślony.