Poważne wypadki, kolizje drogowe oraz awarie pojazdów to codzienność polskich dróg. Niestety w większości przypadków są to zdarzenia, które wymagają błyskawicznego i fachowego działania, a nierzadko nawet użycia specjalistycznego sprzętu. Do takiej sytuacji doszło niedawno na drodze we wsi Wszemirów, gdzie wsparcia kierowcy przewróconej betoniarki udzieliła Pomoc Drogowa Jarex. O niedawnym zdarzeniu porozmawiamy dziś z panem Piotrem, który jest właścicielem tej firmy.

Pomoc drogowa – czy warto ją wezwać?

Wielu kierowców jest przekonanych, że usługi pomocy drogowej to zbędny wydatek, ponieważ sami poradzą sobie w każdej sytuacji. Rzeczywistość okazuje się jednak często całkowicie odmienna od tego przekonania, a z pozoru nawet niewielka stłuczka może wymagać wsparcia wykwalifikowanej pomocy drogowej.

Warto również podkreślić, że w wielu sytuacjach samodzielne działanie jest najzwyczajniej niebezpieczne i może zagrażać nam, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. W innych przypadkach wymagane jest użycie sprzętu takiego jak nowoczesna lawet lub podnośnik.

Jak pomoc drogowa może pomóc przy wypadku pojazdu budowlanego?

Wypadek betoniarki we wsi Wszemirów

Wypadek, o którym dziś wspominamy miał miejsce we wsi Wszemirów, gdzie z uwagi na nieoczekiwane opady deszczu i trudne warunki drogowe doszło do zdarzenia z udziałem betoniarki. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który wpadł do rowu. Z uwagi na rozmiary sprzętu konieczne było wezwanie pomocy drogowej. Na miejscu zjawiła się doświadczona ekipa Jarex-u dowodzona przez właściciela firmy pana Piotra.

Pracę rozpoczęliśmy od zabezpieczenia terenu akcji, ustawiając znaki ostrzegawcze oraz blokując fragment drogi. W ciągu kilku godzin udało nam się podnieść betoniarkę na równą powierzchnię drogi. Nie udałoby się to jednak bez użycia specjalistycznego sprzętu. Na koniec dokładnie sprawdziliśmy pojazd, który na szczęście nie doznał poważnych uszkodzeń” – relacjonuje pan Piotr, właściciel Pomocy Drogowej Jarex.

Kontakt i źródło informacji: pomocdrogowatirwroclaw.pl

Całej akcji przyglądali się mieszkańcy Wszemirowa, którzy nie kryli podziwu dla profesjonalizmu ekipy. Jeden z obserwatorów, z którym udało nam się porozmawiać, stwierdził, że przypatrując się pracy Jarex-u całkowicie zmienił swoje wcześniejsze, nieco negatywne zdanie o pomocy drogowej: „To była naprawdę skomplikowana operacja, ale ekipa wykazała się ogromnym profesjonalizmem. Widać, że znają się na swojej pracy” – powiedział.

Po zakończeniu kilkugodzinnej akcji kierowca betoniarki podziękował za pomoc i mógł ruszyć w dalsza drogę nie opóźniając tym samym prac na placu budowy, gdzie zmierzał.