Jedną z najdroższych napraw podczas eksploatacji samochodów jest naprawa skrzyni biegów, która dla wielu kierowców jest znaczącym nadszarpnięciem ich budżetu. Zarówno naprawa automatycznych skrzyń biegów jak i tych klasycznych, manualnych należy do kosztowych zabiegów w samochodzie, dlatego warto dbać o to, aby olej do skrzyni biegów był odpowiednio dobrany, a jego stan był kontrolowany na bieżąco.

 

Czy naprawa skrzyń biegów jest nieunikniona w naszych samochodach i jakie są sygnały ostrzegawcze, świadczące o tym, że coś złego może dziać się w naszym aucie?
Tarcie słyszalne podczas jazdy samochodem, a słabnące podczas wciskania pedału sprzęgła może zwiastować problem ze skrzynią biegów. Zarówno ten jak i inne objawy takie jak: hałas przy wykonywaniu manewru skrętu, przyspieszaniu samochodu, podczas pracy silnika na pozostawionym luzie, lub hałas przy pracy silnika na jednym spośród wszystkich biegów powinien być odpowiednio wcześnie skonsultowany z mechanikiem samochodowym. Co więcej używanie nieodpowiedniego oleju do przekładni w samochodzie może skutkować psuciem się łożysk w samochodzie co prowadzi do nieuniknionej awarii skrzyni biegów.