Łóżka sypialniane to bez wątpienia szeroka oferta. Wybierając tego rodzaju łóżko, warto wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar łóżka, ale i jego typ. Z wielu względów dużą popularnością cieszy się łóżko z materacem i stelażem. Zapewnia ono komfortowy sen i wiele praktycznych rozwiązań.

Idealne łóżko to nie tylko takie, które swoim stylem czy gabarytami pasuje do sypialni. Idealnie dobrane łóżko ma także zapewnić komfort snu. Taką wygodę zapewniają między innymi odpowiedni stelaż i materac. Stelaż do łóżka to element, na którym kładzie się materac. Stelaż ma przeważnie formę drewnianych listewek. Takie rozwiązanie pozwala idealnie dopasować dobry materac do łóżka. A to z kolei pozwala wybrać odpowiedni jego rodzaj – w pełni dopasowany do naszych potrzeb.

Łóżko sypialniane ze stelażem – zalety 

Łóżka dwuosobowe czy łóżka jednoosobowe ze stelażem to przede wszystkim wygodne łóżko. Stelaż i materac zapewniają właściwe podparcie dla kręgosłupa, a więc i wygodę podczas snu. Wybierając łóżko tego typu, możemy mieć pewność, że nie będziemy się wybudzać w nocy, a poza tym rankiem nie będzie nas nic bolało – wyeliminujemy bóle kręgosłupa. Wybierając meble tego typu, możemy też liczyć na to, że stelaż wydłuży „życie“ materaca, bo jego powierzchnia będzie odpowiednio odciążona. Stelaż do łóżka to odpowiednia wentylacja łóżka, a także wkładu do materaca. Ma to szczególne znaczenie dla osób z różnymi alergiami. Zaletą takich łóżek jest też to, że pod względem rozmiaru czy stylu można dobrać takie łóżka do sypialni idealnie. Sprawdzą się też jako część wystroju pokoju dziecięcego.

Materac – jaki wybrać

Odpowiednie łóżko to tak naprawdę odpowiednio dobrany materac. Do wyboru mamy: materac lateksowy, materac z matą kokosową (kieszeniowy – w tego typu materacach każda sprężyna znajduje się w innej kieszonce, a to zapewnia wygodę), materac termoelastyczny (materac, do którego została wykorzystana pianka Visco – reaguje ona na ciężar i ciepło ciała, dzięki czemu taki materac doskonale się dopasowuje, co niweluje bóle kręgosłupa). Materac Visco to także inne typy materaca, np. popularne cienkie toppery, które nakłada się na górę właściwego materaca, kanapy czy wersalki – w celu zwiększenia wygody snu. Przy wyborze materaca, trzeba wziąć także pod uwagę jego twardość (oznaczoną symbolami: H1, H2, H3, H4 – ten ostatni jest najtwardszy).

Dobry materac do spania i trwały stelaż to sekret zdrowego snu. Wybierając łóżko z materacem i stelażem, warto postawić na uznane polskie marki. Zapewnia to nie tylko trwałość łóżka ze stelażem i materacem, ale i szeroki wybór.