Poszukujesz dla siebie małej, pięknej, kolorowej rybki? Chcesz posiadać egzotyczny okaz? Dobrze się zastanów, wybór jest ogromny, warto przewertować Internet, zajrzeć do sklepu zoologicznego i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.
Już wiesz co wybrać? W oczy wpada kolorowa rybka, nazwa Amphiprion, Ciężko wymówić, nic się nie przejmuj, te śliczne rybki mają odpowiedniki polskie jak błazenek, ryba klown, ryba ukwiał. Jak to zawsze w Polsce zmiennie bywa, błazenkiem nazywana jest także ryba Premnas. Ryba błazenek hodowana jest w akwariach morskich.
Ciekawostką jest zdolność zmiany płci oraz symbioza z ukwiałem, w warunkach sztucznych ryba hodowana jest bez koralowców. zastanawiasz się gdzie występują naturalnie? Rafy koralowe, wody przybrzeżne mórz tropikalnych, Ocean Indyjski i Spokojny. Zapewne w głowie już widzisz obrazki tych pięknych, urokliwych, zapierających dech w piersiach miejsc. Teraz i Ty możesz się cieszyć namiastką cudu natury. Pięknym kolorem i może nawet niewielką rafą koralową w Twoim akwarium. Wszystko zależy od Ciebie jakie otoczenie stworzysz swojemu nowemu, małemu przybyszowi.