Większość kandydatów szukających pracy uważa, iż list motywacyjny nie jest potrzebny do stworzenia odpowiedniej kandydatury na dane stanowisko. Jest to jednak duży błąd, ponieważ list motywacyjny umożliwia nam przedstawienie swojej osoby w sposób ludzki, dużo bardziej niż CV.

Do stworzenia odpowiedniego listu motywacyjnego, można użyć specjalnych kreatorów znajdujących się w internecie, a także skorzystać z ogólnie przyjętych zasad tworzenia listu który zainteresuje naszego przyszłego i potencjalnego pracodawcę.

List motywacyjny wzór

Odpowiednio napisany list motywacyjny powinien być przystosowany pod kątem merytorycznym oraz technicznym. Już na samym początku należy zainteresować w pewien sposób naszego potencjalnego pracodawcę, dlatego warto już na wstępie przekonać go, dlaczego warto Cię zatrudnić. Zamiast stosowania przyjętych błędnych sformułowań w postaci “w odpowiedzi na ogłoszenie…”, warto zastąpić to sformułowaniem na przykład zachęcającym do zapoznania się z kilkoma powodami dla których to Ty powinieneś być odpowiednim kandydatem na dane stanowisko.

W liście motywacyjnym należy unikać wymieniania wszelkich swoich doświadczeń oraz wykształcenia. Najlepiej zwrócić uwagę na największe osiągnięcie, które w jasny sposób zareklamuje nas jako idealnego pracownika. Warto także przekonać potencjalnego pracodawcę, iż praca jest twoją pasją i wiąże się z codziennymi zainteresowaniami.