Na pewno nie raz słyszałeś o sytuacji, bądź sam jej doświadczyłeś, gdy samochód sam się zatrzasnął, a kluczyki do auta znajdowały się w jego środku i nie było możliwości ich wydobycia.
W sytuacji, gdy mamy zapasowe kluczyki, które możemy w szybkim czasie zorganizować można rzec, iż jesteśmy uratowani. Kiedy jednak znajdujemy się w podróży, i odległość jaką musielibyśmy pokonać z miast takich jak na przykład Katowice do Kołobrzegu a zależy nam na czasie to rozwiązanie niestety na nic nam się nie przyda.

 

W takiej sytuacji ratunku udzielić nam może pomoc drogowa, która ma w swoich usługach awaryjne otwieranie samochodu, jednak musimy liczyć się z kosztami wezwania takiej pomocy. Wielu kierowców decyduje się również na dosyć nierozważny krok, jakim jest stłuczenie najmniejszej szyby w samochodzie i w ten sposób dostanie się do kluczyków, bądź zamka aby otworzyć auto. Pamiętaj jednak, że w wielu samochodach po takim zabiegu wstawienie nowej szyby może wynieść Cię więcej niż pomoc drogowa, a dodatkowo będziesz musiał kontynuować podróż bez szyby w jednym z drzwi, co może okazać się na prawdę niekomfortowe w podróży i skutkuje mandatem.