Alternator jest to urządzenie, które wytwarza prąd i doładowuje akumulator. Jego awaria może prowadzić do bardzo wielu kłopotów. Czasami wynika to stąd, że alternator został wyprodukowany ze słabej jakości komponentów. Najczęściej jest jednak tak, że to urządzenie po prostu się zużywa i starzeje. Jak sprawdzić, jaka jest kondycja Twojego alternatora? Co będzie Ci do tego potrzebne?

Jak zauważyć, że z alternatorem, dzieje się coś niepokojącego?

Pierwszym i dosyć prostym do zaobserwowania symptomem psucia się alternatora jest to, że rano nie możesz odpalić samochodu. Większość kierowców w takiej sytuacji całą winę zrzuca na akumulator. W dodatku wydaje się im, że mieli rację, ponieważ gdy podładują akumulator albo wymienią go na nowy, to problem z uruchomieniem samochodu przestaje istnieć. Jednak jest to tylko chwilowa ulga od kłopotów. Podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz samodzielnie skontrolować kondycję alternatora w Twoim samochodzie i jakich narzędzi powinieneś do tego użyć. Gdy nie masz sprawnego alternatora, to nie uruchomisz auta. A to z kolei może prowadzić do różnego rodzaju usterek. Zarówno mechanicznych, jak i elektrycznych.

W jaki sposób możesz sprawdzić, czy alternator funkcjonuje prawidłowo?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby skontrolować, czy alternatory Warszawa Wilanowska funkcjonują prawidłowo, to wystarczy, że użyjesz do tego specjalnego przyrządu, który mierzy stałe napięcie. Pierwszym krokiem jest podłączenie miernika do alternatora. Nie musisz uruchamiać silnika, wystarczy, że odczytasz pomiary. Następnie musisz uruchomić silnik i sprawdzić, czy kontrolka akumulatora zgasła.