Astra jest popularnym samochodem miejskim. Coraz nowsze modele Opla Astry są już pojazdami znacznie większymi od pierwszych modeli. Na pewno warto zastanowić się nad zakupem Opla Astry, ponieważ jest to tańsza alternatywa dla na przykład Volkswagena Golfa.

Tanie części i małe spalanie – ile pali Opel Astra?

Kupując auto zwracamy przede wszystkim uwagę na koszt części eksploatacyjnych i spalanie paliwa. Ile pali Opel Astra to pierwsze pytanie jakie stawia osoba kupująca ten samochód. Spalanie jak zawsze zależy od stylu jazdy, a także od tego jaką pojemność ma silnik w samochodzie. Z reguły spalanie benzynowych jednostek to 8-10 litrów. Diesel pali mniej ale około 6 litrów musimy liczyć.
Opel Astra ma również bardzo tanie części. Nie musimy więc obawiać się tego, że utrzymanie auta będzie drogie. Stare egzemplarze miały problem z rdzą, nowsze wersje są już dosyć dobrze zabezpieczone. Nie powinniśmy więc obawiać się tego modelu.
Niektórzy twierdzą, że lepiej jest kupić Opla Vectra, zamiast Astra. Vectra jest jednak droższa i części też bywają droższe. Jeśli mamy ograniczone zasoby finansowe, to lepiej kupić Astrę.