Fordy są w naszym kraju popularne ze względu na ich cenę. Nowe modele są dziś dosyć drogie ale już po kilku latach sporo tracą na wartości dlatego coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup używanego Forda Mondeo lub Fiesta. Czy jest to dobry wybór?

Nie tylko spalanie się liczy

Bardzo wiele osób pierwsze co sprawdza przed zakupem samochodu to na przykład raport spalania Ford Mondeo Myśląc o modelu Fiesta przegląda się raporty spalania Ford Fiesta. Spalanie jest ważne ale w przypadku Forda nie powinniśmy się nim martwić, szczególnie wtedy, gdy wybierzemy silniki diesla. Zadowalają się one naprawdę niewielką ilością paliwa. Warto zwrócić również uwagę na awaryjność tych samochodów. Wbrew różnego rodzaju opiniom samochody marki Ford nie są bardzo awaryjne. Nie należy się ich bać.

Koszt zakupu Forda Mondeo

Jeśli chcemy kupić model MK3 to za 10 000 złotych coś na pewno znajdziemy. Droższa może być sportowa wersja ale jest ich stosunkowo niewiele na naszych drogach i popularność również nie jest zbyt duża. Nowsze Mondeo to koszt około 30-40 tysięcy złotych.