Podczas upalnego lata jazda samochodem bez klimatyzacji to istny horror, jeżeli miałeś okazję przekonać się o tym na własnej skórze to na prawdę Ci współczuję.
O ile jeszcze w aucie bez sprawnej klimatyzacji podczas jazdy mamy szansę na to, żeby się nie zagotować w samochodzie ratując się otworzonymi szybami, czy szyberdachem, to stanie w wakacyjnych korkach w dużych miastach takich jak Warszawa, czy Poznań jest po prostu nie do wytrzymania.

 

Oczywiście nie oszukujmy się też, że jazda autem z otworzonymi szybami jest komfortowa – przy większej prędkości niż trzydzieści kilometrów na godzinę nie będziemy słyszeli swoich myśli, a też spocona głowa plus przeciąg w samochodzie prawdopodobnie nie skończy się też dobrze dla naszego zdrowia. Dlatego już wczesną wiosną udaj się do mechanika, który prowadzi serwis klimatyzacji po to, aby przejrzeć czy po zimie Twoje auto nie potrzebuje takich zabiegów jak nabijanie odgrzybianie klimatyzacji. Zrób to wcześniej z dwóch powodów: już od maja pogoda lubi być bardzo zmienna i mimo tego, że nic nie wskazuje na upały, pewien słoneczny dzień może Cię zaskoczyć. Poza tym, kiedy zaczyna się sezon na nabijanie odgrzybianie klimatyzacji kolejki w serwisach potrafią być na prawdę długie, co sprawi że będziesz musiał pomęczyć się w gorącym samochodzie przez kilka dobrych dni.