Smycz dla szczeniaka powinna posiadać kilka cech, dzięki którym będzie ona w pełni funkcjonalna i komfortowa dla zwierzęcia. Podobnie sprawa wygląda z obrożą, którą także należy dopasować do wielkości i masy ciała psa. Szczeniaki wymagają jednak innych akcesoriów niż dorosłe psy. Należy na to zwrócić szczególną uwagę, podczas wyboru tych produktów. Prawidłowo dopasowane smycz i obroża zapewnią bezpieczeństwo podczas każdego spaceru.

Obroża dla psa – jaką wybrać?

Obroże dla szczeniaka, należy przede wszystkim dopasować do jego wielkości i wagi. Warto zwrócić uwagę także na to, jaka obroża będzie najbardziej komfortowa dla Twojego zwierzęcia. Dla szczeniaka najlepiej sprawdzi się skórzana obroża, wykonana z miękkiego materiału, który nie będzie powodował dyskomfortu u zwierzaka. Co więcej, powinna być ona dopasowana do wielkości psa. Dla szczeniaka nie sprawdzi się natomiast obroża zaciskowa, która będzie znacznie lepszym rozwiązaniem dla większych psów. Wybierając obroże dla psa, zwróć uwagę na powyższe czynniki, co sprawi, że Twoje zwierzę będzie czuło się komfortowo nawet podczas najdłuższego spaceru.

Smycze dla psa – jakie wybrać?

Kolejnym ważnym elementem, niezbędnym na spacerze jest smycz dla psa. Ważne, aby była ona odpowiednio dopasowana szczególnie do wielkości i wieku psa. W ten sposób zapewnisz zwierzęciu bezpieczeństwo podczas każdej przechadzki. Jaką smycz dla szczeniaka wybrać? Tutaj należy zwrócić uwagę szczególnie na materiał, z jakiego została wykonana. Najlepiej sprawdzają się smycze skórzane i z linki. Co więcej, masz możliwość wyboru pomiędzy smyczami, które są dłuższe lub krótsze. Długość ma również bardzo duże znaczenie. Na spacer ze szczeniakiem, zdecydowanie lepiej sprawdzą się te krótsze modele. W ten sposób masz pełną kontrolę nad zwierzęciem, co pozwoli ci uniknąć potencjalnych zagrożeń, szczególnie podczas pierwszych spacerów. Dla szczeniaków nie sprawdzi się smycz automatyczna, która polecana jest większym psom.

Smycz dla psa – czym kierować się przy wyborze?

Wybierając smycz i obrożę dla psa, należy kierować się szczególnie wysoką jakością. Mają one zapewniać bezpieczeństwo podczas każdego spaceru, czy w stresowych sytuacjach; takich jak nadmierny hałas. Prawidłowe dobranie smyczy i obroży to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu, nie tylko dla zwierzaka, ale także dla właściciela. Warto zwrócić uwagę na to, że im dłuższa jest smycz, tym pies ma większe pole manewru i może w większym stopniu odkrywać teren. Jednakże wiąże się to także z pewnym zagrożeniem. Wybierając długą smycz, należy zachować szczególną uwagę podczas spaceru. Dla szczeniąt lepiej sprawdzą się nieco krótsze smycze, dzięki którym łatwiej można kontrolować poczynania zwierzaka na spacerze.

Dobierając odpowiednią smycz i obrożę, Twoje zwierzę szybciej nauczy się, jak zachowywać się na spacerze. Pamiętaj, by wybierając te akcesoria, stawiać na produkty wysokiej jakości, które zapewnią komfort szczeniakowi podczas każdego spaceru. Takie obroże i smycze znajdziesz w ofercie sklepu Accdog, a oprócz tego przysmaki, takie jak fitmin czy milord.