Na przełomie zimy i wiosny wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, że warto przygotować samochód do sezonu letniego w odpowiedni sposób. Warto znaleźć serwis samochodowy, który wykona wszelkie prace z tym związane w jednym miejscu i za jednym podejściem, aby nie jeździć od mechanika do wulkanizatora i elektryka po kilka razy. Taki kompleksowy serwis samochodowy w dużych miastach jak na przykład Szczecin znajdziemy w wielu miejscach, dlatego warto o to zadbać już na początku sezonu. Jakie zabiegi w Twoim aucie powinny być wykonane rzez dobry auto serwis na sezon wiosenno-wakacyjny?

 

Przede wszystkim zadbaj o zmianę opon zimowych na letnie, jest to ważny temat, który wciąż przez wielu kierowców jest pomijany. Opony zimowe użytkowane w lato na rozgrzanym asfalcie zużywają się zdecydowanie szybciej i dodatkowo nie mają takiej przyczepności do podłoża jak przystosowane do gorącego i miękkiego asfaltu opony na sezon letni.
Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem auta z klimatyzacją warto po zimie, przed sezonem letnim zadbać o odgrzybianie i nabijanie klimatyzacji dużo wcześniej niż moment, w którym przyjdą upalne dni.