Jak przyrządzić nachosy? Z czym je podawać? Jakie dodatki najbardziej do nich pasują? Sprawdzamy!

Nachosy – z czym podawać?

Najlepiej smakują z dodatkiem pikantnego sosu, świeżego guacamole lub łagodnego jogurtu naturalnego.

Jeśli lubisz ostre przyprawy, to dobrym dodatkiem będzie również chili con queso. Nachosy warto podawać z sosem pomidorowym lub innymi warzywnymi, a także ze śmietaną i serem. Dobrymi dodatkami do nachosów są chili con queso, salsa, śmietana i serek.

W ofecie sklepu Crunchysnack znajdziesz nie tylko słone przekąski, takie jak nachosy, ale również słodycze – milky way magic stars, czy zabawki – pluszak xxl.

Nachosy – skąd taka nazwa?

Nazwa “nachos” pochodzi od imienia Juan Mendez, który pracował w meksykańskim barze w Corpus Christi w Teksasie. Przygotowywał on dla swoich gości tortille z serem i pikantnymi dodatkami. Nazywał je “nachos especiales” i były bardzo popularne wśród jego klientów.

Nachosy – ciekawe fakty

Oto kilka najciekawszych faktów ściśle związanych z tym meksykańskim daniem.

– Nachos to jedno z najbardziej popularnych dań meksykańskich na świecie.

– Tortilla chips, które stanowią podstawę nachosów, powstały przypadkowo. W 1943 roku w mieście Ciudad Juarez w Meksyku kucharz Fritos Anaya próbował ratować swojego zamówienia, które zostało zepsute przez zbyt długi czas oczekiwania na klienta. Podgrzał więc tortille i posypał je serem. Klient był tak zadowolony, że nazwał ten przysmak “nachos especiales”.

– Nachos są oficjalnie uznane przez UNESCO jako dziedzictwo kulturowe Meksyku.

– Nachos są oficjalnie uznane przez UNESCO jako dziedzictwo kulturowe Meksyku. W Meksyku nachos są zwykle podawane ze świeżymi warzywami i sosem pomidorowym, a nie ze śmietaną i serem jak w Ameryce. Nachos służą również jako przekąska na urodziny dzieci w Meksyku.Meksyku nachos są zwykle podawane ze świeżymi warzywami i sosem pomidorowym, a nie ze śmietaną i serem jak w Ameryce.

– Nachos służą również jako przekąska na urodziny dzieci w Meksyku.

Właściwości zdrowotne mąki kukurydzianej i pszennej

Mąka kukurydziana jest bogatym źródłem węglowodanów złożonych, białka i błonnika pokarmowego. Zawiera również witaminy B1, B2, B3, a także żelazo, wapń i fosfor. Mąka pszenna jest bogatym źródłem witamin B1, B2 i żelaza. Ponadto dostarcza ona organizmowi węglowodanów złożonych i białka. Mąka kukurydziana ma działanie przeciwutleniające i pomaga chronić organizm przed chorobami nowotworowymi. Zawarty w niej błonnik pokarmowy pomaga regulować poziom cukru we krwi, a także działa przeciwzapalnie.

Jak przyrządzić domowe nachosy?

Nie ma nic lepszego niż domowe nachosy! Są one łatwe do przygotowania, a także bardzo smaczne. Oto jak można je przygotować:

Potrzebne będą: tortilla chips, fasola pinto, ser cheddar, jogurt naturalny, salsy, chili con queso lub innego rodzaju dipu.

1) Rozgrzej piekarnik do temperatury 400 stopni.

2) Umieść chips na blasze do pieczenia.

3) Dodaj fasolę pinto. Możesz użyć gotowej mieszanki fasoli lub ugotować samodzielnie.

4) Dodaj ser cheddar i jogurt naturalny. Jogurt pozwala zmniejszyć kaloryczność posiłku, ale nadal jest bardzo smaczny.

5) Dodaj pikantne dodatki, takie jak ostra papryka lub suszona cebula.

6) Piecz przez około 15 minut, aż chips się zrumienią, a ser się roztopi.

7) Podawaj z sosem chili lub guacamole.