Gry liczbowe to obecnie dość popularna forma rozrywki. Dzięki nim możliwe jest wygranie sporej sumy pieniędzy, dlatego też wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest przewidzenie zwycięskiego zestawu liczb. Jednym ze sposobów wybierania szczęśliwych numerów jest przeglądanie statystyk.
Najczęściej występujące liczby w Lotto można znaleźć na oficjalnej stronie Totalizatora. Można tam znaleźć tak zwane liczby zimne i gorące. Zazwyczaj są one wyodrębnione na podstawie statystyk z ostatnich losowań, dlatego część graczy woli wyznaczać je samodzielnie na podstawie inaczej wybranych losowań.

 

Czy korzystanie z wykresów liczb zimnych i gorących ma sens? Według matematyków szanse na trafienie ma każda liczba umieszczona w zestawie. Oczywiście w prawdziwym losowaniu możliwe jest, że nie wszystkie kule są idealne, co może skutkować zwiększeniem prawdopodobieństwa losowania konkretnego numeru. Aby jednak uniknąć tego typu sytuacji zestawy kul przeznaczonych do losowania są dość często zmieniane. W ten sposób trudniej o wystąpienie często tych samych liczb, a jednocześnie utrudnia to grę uczestnikom korzystającym z wyliczeń statystycznych.