To jedno z pytań, które nierzadko zadają sobie kierowcy, kiedy nadchodzi okres zimowy. W zasadzie na pytanie to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, albowiem opony dobre dla jednej osoby, mogą być niedobre, niewłaściwe dla drugiej.

Jakie są dobre opony zimowe?

Opony zimowe wyposażone są w większą liczbę żłobień na bieżniku, aby zwiększyć przyczepność opon. Dodatkowo, opony zimowe muszą gwarantować bezpieczeństwo w czasie jazdy w niskich temperaturach oraz na nieodśnieżonych i odśnieżonych terenach. Jazda zimą jest specyficzną jazdą i należy zachować tutaj szczególną ostrożność, a zakup opon zimowych wydaje się absolutną koniecznością – inaczej będziemy stanowić zagrożenie na drodze, nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

opony zimowe michelin czy goodyear

Zima bywa bardzo kapryśną porą roku i wybierając opony należy kierować się również informacją o tym, po jakiej nawierzchni głównie się poruszamy. Pytania typu: czy wybrać opony zimowe michelin czy goodyear są bezzasadne, ponieważ każdy klient ma swoje indywidualne preferencje, inny styl jazdy, inne wymagania do co opon zimowych.