Gra Lotto jest jedną z najbardziej znanych i popularnych gier liczbowych. Na jej popularność wpływa zarówno to, że jest jedną z najdawniejszych gier tego typu, jak i wysokość wygranych, zwłaszcza w przypadku kumulacji. Jakie są możliwości, jeśli chodzi o tę grę liczbową i na co warto się zdecydować?
Standardowa gra Lotto polega na wybraniu sześciu liczb z 49. Warto jednak pamiętać, że możliwa jest gra systemowa, która umożliwia wybranie nawet 12 liczb. To jednak nie wszystkie możliwości, jeśli chodzi o tego tę grę.

 

Duży lotek z plusem umożliwia wzięcie udziału w dodatkowym losowaniu. W tym przypadku nagroda główna jest niższa i nie podlega kumulacji, jednak ze względu na niską cenę tej dodatkowej opcji wiele osób się na nią decyduje. W Lotto z Plusem również można grać systemowo i obstawiać więcej niż sześć numerów.
W przypadku standardowej gry zazwyczaj zwiększenie ilości sprzedanych zakładów obserwuje się w przypadku kumulacji. To wtedy gdy główna nagroda wynosi kilka, a nawet kilkadziesiąt milionów, gracze częściej decydują się na wybranie swoich szczęśliwych liczb. Wtedy też więcej osób decyduje się na grę systemową.