Biurka z regulacją wysokości cieszą się coraz większą popularnością. I nie ma w tym nic dziwnego! W końcu taki mebel pozwala na całkowite dostosowanie ustawień do indywidualnych potrzeb użytkownika. I na tym jego zalety wcale się nie kończą! Sprawdźmy, jak wybrać idealne biurko, które spełnia wymogi wymagających klientów. 

Biurko regulowane – dlaczego warto?

Praca siedząca, mimo tego, że na pozór wygodna, może przysporzyć nam wielu bardzo nieprzyjemnych dolegliwości. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy nasze miejsce pracy nie jest dostosowane do naszych potrzeb. Wtedy ból pleców i migreny stają się codziennością. Mogą pojawić się też wady postawy, sztywność stawów, czy też drętwienie kończyn. Dlatego też niezwykle ważne jest, by stanowisko pracy było ergonomiczne. Warto o to zadbać, ponieważ dzięki temu dbamy nie tylko o naszą wygodę, ale i o zdrowie. I jest to jeden z głównych powodów, dla których biurko z regulacją wysokości jest doskonałym wyborem.

Dzięki opcji regulacji, biurko podnoszone można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb oraz parametrów sylwetki. Dzięki temu może siedzieć przy nim wygodnie osoba o każdym wzroście. Co więcej, bez trudu dopasujemy też wysokość blatu tak, by był właściwy do wysokości krzesła. To jednak nie wszystko! Biurko regulowane umożliwia także pracę na stojąco, co w ostatnim czasie jest niezwykle popularne. Okazuje się bowiem, że zmienianie pozycji w ciągu dnia pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych dolegliwości, a przede wszystkim umożliwia ”rozprostowanie” kości.

Biurko z regulacją wysokości — dla kogo?

Biurko z regulacją wysokości sprawdzi się właściwie dla każdego. Jest to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie do wszelkich przestrzeni biurowych oraz miejsc, w których z danego blatu korzysta więcej niż jedna osoba. Dzięki temu miejsce pracy zawsze zapewnia pełną ergonomię i możliwość indywidualnego dopasowania. Co więcej, opcja podnoszenia może okazać się niezwykle funkcjonalna i praktyczna w czasie wszelkich spotkań, czy też prezentacji.

Biurko regulowane to także bardzo dobry wybór do domu. Warto zastanowić się nad jego kupnem, szczególnie, jeśli pracujemy zdalnie. Ze względu na możliwość podnoszenia, biurko takie idealnie nadaje się też dla dzieci. Bardzo ważne bowiem, aby biurko dziecięce zawsze było idealnie dopasowane do wzrostu. A przecież maluchy rosną tak szybko! Dzięki funkcji regulacji nie trzeba kupować co kilka lat nowego mebla.

Na co zwrócić uwagę wybierając biurko z regulacją wysokości?

Na Fly-Desk.com znajdziemy bardzo duży wybór biurek regulowanych. Modele różnią się między sobą wieloma parametrami, dlatego też bardzo ważne jest, aby przy podejmowaniu decyzji o zakupie, zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. To pozwoli nam znaleźć biurko, które będzie idealnie sprawdzać się w konkretnym miejscu.

Stelaż biurka

Stelaż biurka, jest najważniejszym elementem w przypadku mebli regulowanych. A to dlatego, że to właśnie ten element wyposażony jest w cały mechanizm podnoszenia. Stelaż regulowany powinien być przede wszystkim solidny. W końcu nie będzie on jedynie podtrzymywać blatu, ale także unosić i opuszczać całą konstrukcję. A aby konstrukcja biurka była stabilna i to nawet po kilku latach stałego użytkowania, musi być wykonana z bardzo skrupulatnie. Wysokiej jakości materiał także ma zresztą znaczenie. Najlepiej zainwestować w meble na stelażu premium.

Blat biurka

Blat to kolejna rzecz, na którą musimy zwrócić szczególną uwagę. Prócz dopasowania odpowiednich wymiarów, bardzo ważne jest, by wybrać taki, który będzie trwały i wytrzymały. Chociaż można spotkać się z wyrobami z płyty wiórowej, czy też płyty MDF okleinowanej folią, to jednak znacznie lepszą opcją będzie bambus lub drewno. To ostatnie jest zresztą gwarancją najwyższej jakości i solidności.

Warto zwrócić też uwagę na kształt blatu. Do wyboru mamy zwykle model prostokątny, a także taki, który posiada ergonomiczne wcięcie. Brzegi blatu są w tym przypadku zaokrąglone, a wcięcie pozwala na idealne ułożenie sylwetki i maksymalny komfort pracy. Nie odczujemy niewygodnego kantu blatu. Dobrze jest się więc zastanowić nad takim blatem ergonomicznym. Dodatkowo upewnijmy się też, że dostępny jest w blacie otwór na kable. Dla wielu osób ważna będzie także możliwość zamontowania ramienia podtrzymującego monitor, a także to, czy biurko ma wbudowaną ładowarkę indukcyjną.

Biurko elektryczne czy podnoszone manualnie?

Na runku dostępne są dwa podstawowe rodzaje biurek podnoszonych – elektryczne i manualne. Które więc wybrać? Tutaj nie ma właściwie żadnych wątpliwości. Biurko regulowane elektrycznie zapewnia największy komfort użytkowania. Taki stelaż pracuje płynnie, ponieważ steruje nim mechanizm, a nie siła mięśni. Dzięki temu możemy z łatwością obniżyć lub podnieść blat do pożądanej wysokości bez żadnego wysiłku i to w dosłownie kilka sekund. Sam panel sterowania, jak i wszystkie działania, które obsługuje, mogą być sterowane zdalnie, czyli pilotem lub bezpośrednio za pomocą przycisków umieszczonych właśnie na panelu. Biurko elektryczne normal i premium znajdziemy oczywiście na Fly-Desk.com.