Remonty to wydarzenia, które budzą w większości osób ambiwalentne uczucia. Z jednej strony cieszymy się, ponieważ remont oznacza coś nowego i ładniejszego niż dotychczas. Z drugiej jednak, przeraża nas konieczność wywracania normalności do góry nogami, wszechobecny kurz i trudności w codziennym funkcjonowaniu. Chcąc wyremontować swój dom, warto przynajmniej zabezpieczyć meble przed zniszczeniem.

Dlaczego należy chronić meble w czasie remontu?

Przeprowadzanie remontu oznacza wiercenie, skuwanie, malowanie i chlapanie, a co za tym idzie – możliwość trwałego zniszczenia mebli. Nie zawsze razem z remontem idzie chęć wymiany mebli na nowe, dlatego należy zadbać o to, by dotychczasowe meble nie uległy uszkodzeniu. Bez względu na rodzaj mebli i materiał, z jakiego zostały wykonane, ślady farby bardzo trudno jest zmyć, a osadzający się kurz wiąże się z koniecznością całościowego czyszczenia, często z wykorzystaniem agresywnych środków piorących i myjących. Na stronie https://www.meble.pl/poradnik/remont/ można poczytać nieco więcej na temat zagrożeń dla mebli związanych z remontem i sposobów na to, jak się przed nimi ustrzec.

W jaki sposób zabezpieczyć meble przed zniszczeniem?

Zanim przystąpi się do jakichkolwiek prac remontowych, należy zadbać o meble. Odsunięcie ich spod ścian i wyniesienie do innego pomieszczenia to najlepszy sposób. Na czas wynoszenia meble warto owinąć folią stretchową, a rogi szaf, komód czy biurek zabezpieczyć kartonem – aby nie obiły się podczas wynoszenia. Jeśli gospodarze zmuszeni są pozostawić meble w remontowanym pokoju, powinni szczelnie je owinąć, a następnie przykryć folią malarską o dużej powierzchni. Osłanianie mebli na czas malowania i innych prac bywa często dość czasochłonne, jednak jest konieczne, jeśli chcemy po zakończeniu remontu po prostu zdjąć meble, ustawić je jak trzeba i cieszyć się ich nienagannym wyglądem na tle nowych ścian. Na szczęście akcesoria zabezpieczające meble są tanie i powszechnie dostępne w każdym sklepie budowlanym – warto kupić ich trochę więcej, by nie zabrakło w czasie prac remontowych.